0 Deljenj 929 Ogledov

Kako se angleška kraljica spopada z jet lagom

16. December, 2017 22:00
929 Ogledov

Veliko vas bo decembrski čas zagotovo izkoristilo za daljše počitnice z letalom. Zelo smiselna poteza, saj boste zaradi ugodne razporeditve praznikov žrtvovali zelo malo dopusta za daljšo odsotnost. Na drugi strani pa so kraji večnega poletja pravi balzam za dušo v primerjavi s tistimi, ki ostajamo na premočeni domači grudi.

Ko se po spancu zbudite še bolj utrujeni

Za daljša potovanja si je seveda smiselno vzeti nekoliko več časa. Pri tem ne gre le zato, da je pač treba izkoristiti pot in si v eksotični državi ogledati čim več, pač pa je treba razmišljati tudi o tem, da nas dolga pot utrudi. Let z letalom prek več časovnih con pa zmede tudi vašo notranjo biološko uro in pojavijo se težave z spanjem. Veliko ljudi se izčrpanih od potovanju zgrudi v posteljo in se po resnično dolgem spancu zbudi še bolj utrujenih od prej, preden so šli spat.

Svetovna zdravstvena organizacija je pred leti oznanila, da utrujenost zaradi premagovanja časovne razlike ob utrujenosti prinaša še številne druge nevšečnosti, kot so težave s prebavo in celo sprememba krvnega pritiska.

Kako se tega loteva kraljica Elizabeta?

Na spletu boste našli ogromno različnih nasvetov proti za lajšanje potovalne zaspanosti. Nekateri držijo, druge ni, najbrž kakšen med njimi celo škodljiv. Internet je res ogromen prostor in vsakemu, pač ne moreš zaupati. No, Angleži priporočajo, da nekomu pač lahko, in sicer nikomur drugemu kot njihovi kraljici. Glede na to, da redno obiskuje bivše angleške kolonije, je najbrž prepotovala več od vas in se je tudi z jet lagom najbrž seznanila še pred vašim rojstvom.

Njena tehnika ne vključuje posebnih meditacij in posebnih rutin, s katerimi bi telo prepričala, da so še vedno v domači palači. Uporablja zelo preprosto rešitev: ječmenov slad, ki je na voljo v vsaki večji trgovini ali trgovini z zdravo prehrano. Kraljici naj bi pomagal uravnavati biološko uro, ter spodbuditi lakoto takrat, ko je na ciljni lokaciji navada jesti.

 S prehrano preslepite biološko uro

Po poročanju doktorja Nicka Knighta je treba svoje dnevne rutine čimprej uskladiti s časovno cono, v katero potujete. Tako boste na potovanju in ob vrnitvi domov hitro nastavili svojo biološko uro in težave z utrujenostjo bodo izginile. S sladom kraljica preslepi svoj metabolizem, gre pa za enak princip, kot bi začeli že doma jesti zajtrk, kosilo in večerjo ob urah, ki so običajne na destinaciji, čeprav takrat še niste lačni.

Razen te metode je vsekakor treba piti dovolj tekočine, se izogibati težki hrane ter biti fizično aktivni, pa bodo nevšečnosti prej minile.

Sirup ječmenovega sladu je sladilo, ki se proizvaja iz kalečih ječmenovih zrn. Je nekoliko bolj sladek od navadnega sladkorja, z dokaj močnim okusom. Sestavlja ga predvsem maltoza, ki nastane iz škroba in velja za lahko prebavljiv in dietni proizvod, hkrati je slad bogat vir vitaminov B-kompleksa, predvsem B6 in B12. 

Več iz te kategorije