Seks ima zelo močan vpliv na občutek sreče in zadovoljstva. Reden seks pa vpliva tudi na naše zdravje, tako fizično kot mentalno. Če abstinirate, se bo to kmalu poznalo tudi pri poslabšanih medčloveških odnosih.
Seks je izjemno pomemben. Če vam ga primanjkuje, vas lahko doleti naslednje:
Višje tveganje srčne kapi
Seks je izvrsten za krvni obtok in posledično tudi za srce. Med ljubljenjem vam utrip naraste z običajnih 70-80 na 150 utripov na minuto. To je primerljivo s kakovostnim treningom. Po nekaterih raziskavah naj bi seks trikrat tedensko za kar 50 odstotkov znižal tveganje za srčno kap. Zato seksajte za bolj zdravo srce.
Koža postane bolj groba
Znoj čisti kožo, seks jo naredi boj elastično in jo s tem pomlajuje. Z rednim seksom ženske izločajo estrogen, ki s pomočjo drugih telesnih reakcij vpliva na lepše lase in kožo.
Bolečine so močnejše
Seks lahko vpliva na nekatere bolečine celo bolje od tablet. Med orgazmom se raven oksitocina v telesu poveča za kar petkrat, kar vodi do sprostitve endorfina. Ta hormon je odgovoren za občutek zadovoljstva, hkrati pa je naravni opiat, ki vpliva na doživljanje bolečin pri glavobolu in artritisu.
Slabša se imunski sistem
Znano je, da reden seks izboljšuje imunski sistem. Če ne seksamo, ga s tem oslabimo in smo zato bolj dovzetni za razne bolezni. Telo se proti njim ne more tako učinkovito boriti, kot če bi z rednim seksom skrbeli za boljšo kondicijo.
Hormonsko neravnovesje
Med seksom se sproščajo številni hormoni, zato se prav lahko zgodi, da boste pri pomanjkanju spolnosti doživeli hormonsko neravnovesje. V nekaterih primerih to vodi tudi do naglega pridobivanja telesne mase, sprememb razpoloženja in nervozo. Če želite shujšati, torej …
Nižja samozavest
Pomanjkanje seksa ruši samozavest, kar tako pri moških kot pri ženskah povzroči številne dvome o lastni vrednosti. To vodi k verižni reakciji, saj nesamozavestni ljudje težje najdeo partnerje in zato vse bolj tonejo.
Depresija
Neka ameriška raziskava je pokazala, da je pri pomanjkanju seksa višja verjetnost pojava depresije. Ta naj bi bila pri abstinentih kar dvakrat bolj pogosta v primerjavi s tistimi, ki imajo posteljne užitke redno na urniku.