0 Deljenj 984 Ogledov
facebook

2. December, 2017 8:00
984 Ogledov

LAKE LOUIS – Avstrijka Cornelia Hütter je zmagovalka uvodnega smuka za svetovni pokal alpskih smučark v kanadskem Lake Louisu. Druga je bila Tina Weirather iz Liechtensteina, tretje mesto je presenetljivo pripadlo specialistki za tehnične discipline, Američanki Mikaeli Shiffrin, ki je osvojila prve smukaške stopničke v svetovnem pokalu.

Ameriška šampionka Lindsey Vonn, ki se lahko pohvali z rekordom, namreč s kar 18 zmagami v Lake Louisu, ni končala nastopa ter je po padcu pristala v zaščitnih mrežah in tako ostala brez uvrstitve. Triintridesetletnica, ki je v “Lake Lindseyu” zbrala 14 zmag na smukih, je brez uvrstitve ostala tudi na veleslalomu v Söldnu.

Edina slovenska predstavnica v Kanadi Maruša Ferk ni osvojila točk. Njen zaostanek 4,45 sekunde je bil dovolj za zgolj 45. mesto od 52 uvrščenih.