0 Deljenj 879 Ogledov

Real v Skopju do novega evropskega superpokala

8. August, 2017 22:34
879 Ogledov

SKOPJE – Nogometaši madridskega Reala so zmagovalci letošnjega evropskega superpokala. Španci so v Skopju premagali Manchester United z 2:1 (1:0). Za Real sta zadela Casemiro v 24. in Isco v 52. minuti, za United pa je bil uspešen Romelu Lukaku v 62. minuti.

Stadion Filip II, gledalcev 31.000, sodniki: Rocchi, Di Liberatore, Tonolini, Massa in Irrati (vsi Italija).

Strelci: 1:0 Casemiro (24.), 2:0 Isco (52.), 2:1 Lukaku (62.).

Real: Navas, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modrić, Isco (od 74. Vazquez), Bale (od 74. Asensio), Benzema (od 82. Ronaldo).

Manchester United: De Gea, Valencia, Smalling, Lindelöf, Darmian, Matić, Herrera (od 56. Fellaini), Mhitarjan, Pogba, Lingard (od 46. Rashford), Lukaku.

Rumeni kartoni: Ramos, Carvajal; Lingard, Rashford.

Madridčani so četrtič v zgodovini osvojili superpokal. Pred tem so ga dobili že v letih 2002, 2014 in 2016. Z zmago je Real hkrati postal prvi, ki mu je uspelo zaporedoma osvojiti to lovoriko po Milanu 1989 in 1990. Prav tako je postal edini s štirimi tovrstnimi lovorikami, več, po pet, jih imata Barcelona in Milan. Kot zanimivost velja omeniti, da je Realov trener Zinedine Zidane še naprej stoodstoten, kar zadeva evropski superpokal. Leta 1996 ga je osvojil z Juventusom, leta 2002 kot igralec z Realom, v letih 2016 in 2017 pa kot trener Reala.

Real je povedel v 24. minuti, ko je po podaji Danija Carvajala v kazenski prostor Casemiro (bil je v prepovedanem položaju, ki pa ga italijanski sodniki niso dosodili) iz prve matiral Davida de Geo. V 52. minuti Isco povišal vodstvo Reala, potem ko sta skupaj z Garethom Balom v kazenskem prostoru izigrala neprepričljivo Unitedovo obrambo, pri tem se je prvi znašel sam pred de Geo in ga premagal.

Natančen je bil v 62. minuti Romelu Lukaku, ki je v mrežo pospravil odbito žogo po močnem strelu Nemanje Matića z 20 metrov. V 82. minuti je priložnost za igro vendarle dobil tudi prvi zvezdnik Reala Cristiano Ronaldo.