0 Deljenj 1132 Ogledov 1 Comments

Fantastično! Slovenski košarkarji premagali evropske prvake Špance in se uvrstili v finale!

14. September, 2017 22:27
1,132 Ogledov 1

Košarkarji Slovenije so se uvrstili v finale evropskega prvenstva. V Istanbulu so premagali Španijo z 92:72 (25:19, 49:45, 73:57), v finalu v nedeljo ob 20.30 pa se bodo merili z zmagovalcem drugega polfinala med Srbijo in Rusijo.

Z uvrstitvijo v finali ima Slovenija že zagotovljeno prvo medaljo na velikih tekmovanjih v članski konkurenci, hkrati pa je še naprej edina neporažena reprezentanca na jubilejnem 40. evropskem prvenstvu.

Neomadeževano statistiko ima tudi selektor Igor Kokoškov, ki za krmilom Slovenije še ni izgubil uradne tekme. Lani je dobil vseh šest dvobojev v kvalifikacijah, na letošnjem eurobasketu pa ima osem zaporednih uspehov.

Pri Sloveniji je imelo kar pet igralcev dvomestne številke. Po 15 točk sta dosegla Anthony Randolph in Goran Dragić, 13 jih je zbral Klemen Prepelič, 12 Gašper Vidmar, Luka Dončić pa je tekmo končal pri enajstih točkah, 12 skokih in osmih podajah.