Pogoji iz Zakona o pravosodnem izpitu nekdanje SR Bosne in Hercegovine (vir: Uradni list SRBiH, št. 37/71)
Prvosodni izpit je lahko opravljal, kdor je kot diplomirani pravnik:
a) najmanj dve leti delal na pravnih zadevah na sodišču, javnem tožilstvu, javnem pravobranilstu ali v odvetniški pisarni, ali
b) najmanj dve leti delal na pravnih zadevah v državnem organu ali organizaciji združenega dela ali drugi organizaciji, od tega pa najmanj eno leto na sodišču, javnem tožilstvu, javnem pravobranilstvu ali v odvetniški pisarni, ali
c) najmanj štiri leta delal na pravnih zadevah v državnem organu ali organizaciji združenega dela sli drugi organizaciji.
V aferi, ki ruši temelje slovenskega pravosodja, ker se Branko Masleša nekdanji predsednik Vrhovnega sodišča RS, danes vodja kazenskega oddelka vrhovnega sodišča RS, ni sposoben javno soočiti z vprašanji okoli njegove izobrazbe in kvalificiranosti za delovna mesta in funkcije, ki jih je zasedal v svoji karieri, dobiva nove razsežnosti.
Pogoji, ki jih objavljamo v okvirju na vrhu strani, in dokumenti, ki so jih od Vrhovnega sodišča RS pridobili kolegi s spletnega portala Siol.net, namreč odpirajo nove dileme, ali je z Maslešivimi kvalifikacijami vse v redu, ali bolje rečeno, ali njegove kvalifikacije dejansko ustrezajo veljavnim predpisom v času, ko naj bi jih pridobil.
Zakaj?
Zato:
- Na Vrhovnem sodišču RS so v pojasnilo, ki so ga poslali portalu Siol.net, zapisali: Branko Masleša diplomiral na Pravni fakulteti v Sarajevu, diploma št. 3227 z dne 27. junija 1975.
- Pravosodni izpit je, tako dokumenti, ki so jih z Vrhovnega sodišča RS posredovali Siolu, opravil 10. junija 1976.
- Od Masleševe diplome do pravosodnega izpita je minilo manj kot leto dni.
- Pogoji, ki jih objavljamo v rečem okvirju, ne omogočajo niti pristopa k opravljanju pravosodnega izpita z manj kot dvema letoma praktičnega dela med diplomo in izpitom.
Več iz te kategorije

Režimski mediji v paniki – dokazov, da je bil Berishaj Golobova finančna mula, ne morejo prikriti
lkfur - 9. February, 2023 10:22
