Tim Gajser – haloški šampion na stopničkah

23. July, 2018 14:00
956 Ogledov
Tim Gajser v družbi svojih domačih znanih podpornikov. (Foto: Marko D. Ocepek)

Tim je s stopničkami na Češkem je potrdil, da je kriza, s katero se je soočal v prvi polovici sezone, le še bled spomin.

Najboljši motokrosisti na svetu so se po krajši indonezijski turneji vrnili v Evropo. V Loketu na Češkem, kjer našega mladega motokrosista Tima Gajserja vselej spremlja veliko navijačev, je bilo navijaško vzdušje ponovno zelo spodbudno za Tima. Izjemno veseli so bili slovenski navijači, oblečeni v rumeno-rdeče barve, ki so zaščitni znak njihovega junaka Gajserja, pripeljali so se 650 km daleč in videli, po kar so prišli – haloškega šampiona na stopničkah. Tim Gajser je osvojil 3. mesto, ravno tako kot lani. Od njega sta bila hitrejša Jeffrey Herlings in Antonio Cairoli. Tako je bilo nedeljsko dogajanje na Šport tv-ju to nedeljo v znamenju dobre dirke za Tima, ki je veselje zapisal tudi na svojem Facebook profilu: “Zelo sem vesel kako sem odvozil to dirko. Lepo je videti toliko slovenskih navijačev.” Očitno je tudi Timova priljubljena pesem od Survivor – Eye Of The Tiger, dobro vplivala nanj pred samo tekmo. Sezona se bo nadaljevala 5. avgusta v belgijskem Lommelu.

Gajser je trenutno na 4. mestu v tej sezoni  s 450imi točkami. (28/40). Na stopničke je sotpil petič v tej sezoni.