Večni derbi: Zahoviću je uspelo! Potem pa kazen

31. March, 2018 22:43
1450 Ogledov
© Facebook Luka Zahovič

Luka Zahović je v 82. minuti zadel in izenačil. Večni derbi, Ljubljančani Štajerce gostijo v Stožicah je bil nocoj še posebej zanimiv.

Kmalu po zadetku je Zahoviću sodnik pokazal rumeni karton.

Za Olimpijo je v 69. minuti zadel Mitch Apau.

A prvi polčas je bil pred razprodanimi Stožicami veliko bolj dolgočasen. Ko so odšli igralci prvič v slačilnice, je bil rezultat 0:0.

Pred tekmo so bili favorizirani Ljubljančani z desetimi točkami prednosti na lestvici. Čeprav je mariborska zasedba v letošnji sezoni (spet) branilec naslova.

NK Maribor, med igralci katerega je tudi sin suspendiranega direkotrja kluba Zlatka Zahoviča Luka, je uro pred tekmo objavil zasedbo na igrišču, oglejte si jo spodaj.

Ekipi sta se od sezone 2009/10 pomerili 34-krat. Precej več uspeha imajo Mariborčani, ki so zmagali na kar 17 tekmah, Olimpija pa zgolj na treh, 14 tekem se je končalo brez zmagovalca. Tudi v Stožicah imajo več uspeha vijoličasti, in sicer sedem zmag, dva poraza in osem neodločenih izidov.