TRAGIČNA ZGODBA, KI NIKOGAR NE ZANIMA Tudi policisti so drugorazredni v lastni državi
Po podatkih Sindikata policistov Slovenije notranje ministrstvo iz svojih službenih stanovanj poskuša spraviti najmanj 30 upokojenih nekdanjih policistov in veteranov.
Medtem ko so nekateri izmed vidnih politikov in poslancev zagnali cel vik in krik glede preprečitve deportacije sirskega nezakonitega migranta Ahmada Šamija, očitno prav nikogar ne zanima tragična zgodba Branka Šalamuna, vojnega veterana in junaka osamosvojitvene vojne, ki mu grozi deložacija.
Nadomestno stanovanje ni primerno
Ministrstvo za notranje zadeve RS Šalamunu ne želi podaljšati najemne pogodbe za službeno stanovanje v prestolnici, kjer živi skupaj s svojim sinom. V zameno za to so mu na ministrstvu ponudili podstrešno stanovanje v Logatcu, ki mu zaradi zdravstvenih težav ne predstavlja realne nadomestne možnosti.
Šalamun je nekdanji sodelavec policije, zaposlen je bil na ministrstvu za notranje zadeve, 31. avgusta lani pa se mu je iztekla najemna pogodba. Te mu niso želeli podaljšati, saj naj bi bili za najem stanovanja zainteresirani ljubljanski policijski uslužbenci. Stoodstotnemu invalidskemu upokojencu so tako ponudili vseljivo službeno stanovanje, ki pa se ne nahaja v prestolnici, v bližini potrebne zdravstvene nege, ampak v Logatcu, ki je približno 30 kilometrov stran.
Šalamun ni migrant, zato je za slovensko levico drugorazreden, torej nevreden obravnave.
Tožba zoper deložacijo
Šalamun je bil zaradi stiske prisiljen iti v tožbo zoper deložacijo, saj postopek na ministrstvu ni bil obravnavan korektno. Stanovanjska problematika se namreč vleče vse, odkar je v pokoju, torej približno štiri leta, kar se kaže na njegovem psihičnem počutju, saj marsikdaj zaradi skrbi sploh ne more zaspati. Šalamun je namreč tudi hud sladkorni bolnik, ima poškodbo hrbtenice, doživel je možgansko kap in ima probleme s popuščanjem ledvic, tovrstna situacija pa mu še dodatno najeda zdravje.
Šalamunu in njegovemu sinu stanovanje, veliko 57 kvadratnih metrov, pomeni vse, saj nimata finančnih sredstev, davčne oaze ali kakšnih stricev iz ozadja, ki bi lahko posredovali pri omenjeni problematiki. Šalamun je prepričan, da si, po dolgotrajnem služenju državi, zasluži stanovanje, in dodaja, da se je pozanimal, kaj bi selitev pomenila v pravnem vidiku. Ta bi v najem dobil stanovanje s profitno najemnino za obdobje enega leta.
Žiga Planinec, generalni sekretar Sindikata policistov Slovenije, je za slovenske medije povedal, da v primeru Šalamuna ministrstvo ni ravnalo na nezakonit način, in ob tem poudaril, da očitno ni upoštevalo drugih okoliščin primera. Po prepričanju Planinca je nujno, da se ne prezre človeškega vidika.
IZ TISKANE IZDAJE ŠKANDAL24
Več iz te kategorije

Režimski mediji v paniki – dokazov, da je bil Berishaj Golobova finančna mula, ne morejo prikriti
lkfur - 9. February, 2023 10:22
