Ko se s partnerjem odločata glede skupne prihodnosti, predvsem poroke, seveda ne izpustita pogovora o tem, da bosta tudi skupaj živela. Te teme so lahko zelo težke, saj vsebujejo več vidikov: kariera, prepričanja, finančno stanje …
Svetovalka Lesli Doares pravi, da lahko skupno življenje pred poroko vodi do negativnega izida. Sama meni: “Večina parov se vseli skupaj, ker je to pričakovano, če si v zvezi dalj časa.”
Nekateri pari se odločijo za skupno življenje le zato, da se ne bi razšli. S tem se želijo izogniti potencialnim problemom v njuni zvezi. Pa je lahko prav takšno izogibanje težavam in prelaganje pravih odločitev na “kdaj kasneje” glavni razlog za razhod.
Doaresova priporoča, da se s partnerjem o vajinih pričakovanjih odkrito pogovorita in za njih namerno odločita. Če je vaš cilj v zvezi poroka, pa partner še ni čisto prepričan, ne vztrajate pri skupni vselitvi, da bi dosegli kar si želite. Nasprotno, če je na primer obema všeč hiša, v kateri bi lahko živela skupaj z otroki, ki jih načrtujeta v prihodnosti, je to korak bližje, da vama uspe.