0 Deljenj 1650 Ogledov

Kako vedno dobiti tisto, kar hočete?

29. April, 2018 9:30
1650 Ogledov

Vsakdo se je že znašel kdaj v situaciji, ki jo je težko nadzorovati. Tu govorimo o tem, ko nekdo vstopi v naše možgane in se igra z našo psiho.

S pomočjo nekaj močnih psiholoških trikov boste lahko prepoznali, kdo želi z vami manipulirati, ali pa ogoljufati. Ko jih enkrat ponotranjite, se boste lahko izognili različnim pastem.

1. Senzacionalizem

Naša osnovna prirojena potreba je vključiti se v skupnost. Razne internetne strani za rezervacijo hotelov to izjemno dobro izkoriščajo. Ko ponujajo svoje usluge – rezervacije – najpogosteje vidite takšna opozorila: na voljo je le še ena soba, še dva si ogledujeta isti oglas … 90 odstotkov teh naključij je laž.

2. Mešanje dejstev in mnenj

Osnovni cilj manipulatorja, je ustvariti iluzijo določenih dejstev, tako da ne bi opazili, da vas hoče speljati na pot, ki jo on želi.

3. Verjemite!

Vsi tisti, ki želijo odpraviti »žrtvino« zavest, jih odvračajo od logičnega mišljenja in tako nalagajo svoje brezsmiselne ideje. Mislite, da sprejemate svoje odločitve, vendar je to samo iluzija. Da bi se temu izognili, se ustavite in razmislite , kakšne so posledice, če nenaredite tistega, kar vam je bilo povedano.

Ni dobro, če ne zadovoljujete svojih potreb.

4. Stereotip

Lev Tolstoj je napisal: »Vse srečne družine so drug drugemu podobne, vsaka nesrečna družina pa je nesrečna na svoj način.« Ko uporabljamo stereotipe, jih nezavedno projiciramo v naše življenje. To lahko povzroči potreba po občutku, da smo  v skupnosti z drugimi.

5. Tehnika »vrata v obraz«

Če boste izzvali, da se bo nekdo počutil krivega, boste lažje dobili tisto, kar želite. Če najprej pokažete večje povpraševanje, ki ga nekdo zavrne, bo lažje sprejeti manjši pogoj, ki ga dejansko potrebujete – zdelo se bo razumno. Poleg tega se bodo ljudje počutili dolžne, da vam pomagajo. V tem primeru ne pozabite, da ko vam nekdo dela uslugo, je dovolj reči hvala. Ne rabite opraviti nobenega dobrega dela v vračilo.

6. Metoda razdrobljenosti

Bistvo je, da ne razkrijete vseh dejstev o svojem življenju, ampak le tista, ki jih želite. Čeprav posebno dejstvo, ki izhaja iz konteksta, ne bo ustvarilo popolne slike.

7. Nenavaden slovar

Če izberete specifično terminologijo, s tem zmanjšujete intelektualni status vašega sogovornika.On se lahko počuti neprijetno, saj bo imel občutek, da je nesposoben in vam ne more slediti v pogovoru. Da zmanjšate to neprijetnost, citirajte znane ljudi. To vam bo pomagalo, da vi usmerjate pogovor.

8. Predhodni govor

Včasih nimate časa opazovati dogodka iz vseh zornih kotov in zato naredite kaj nenavadnega. Ne pozabite, da v kakršni koli situaciji lahko rečete ne ali najdete nek kompromis. Potem lahko sogovornik uporabi stavke, kot so “Obljubili ste mi, da boste pomagali,” ali “Mislil sem, da se lahko zanesem na vas.” Ne soglašajte z nečim, kar ne želite samo zaradi krivde!

9. Goebbelsova metoda

Vsak oglas je dober primer za to. Ne dovolite, da manipulirajo z vami in vam govorijo, da niste dovolj dobri.

10. Neproduktivni argumenti

Po raziskavi, naj bi bil izhod 60 odstotkov situacij pozitiven, če uporabljate besede “zato ker, iz tega razloga, ker”. Razlog je v tem, da so slišati razumno in se bo tako sogovornik strinjal z vami. Pomembno je, da dobro poslušate tisto, kar nastopi po tem, da ne bi pristali na nekaj, kar ne želite, piše stil.kurir.rs.

To so osnovni znaki manipulacije in nasveti, kako se jih izognete. Ni važno, kakšne načrte imate za prihodnost, izbirate lahko ali boste to rešili sami ali s pomočjo trikov.

Več iz te kategorije