Obstajajo splošna pravila, kako se prhati. V poletnih mesecih naj bi šli pod tuš vsak dan, medtem ko lahko v zimskih mesecih zaradi možnega sušenja kože to počnemo na dva dni.
Vendar se s tem ne strinjajo vsi, še posebno ne tisti, ki trdijo, da ima koža svojo naravno zaščito v obliki sebuma, ki ščiti njen sijaj in pH. Umivanje je zato smiselno zgolj po potrebi.
Nekaj znanstvenikov se je odločilo odkriti resnico o tem, kakšno škodo povzroči vsakodnevno umivanje.
Okrili so slednje:
Slabe bakterije ustvarjajo neravnovesje
Človeška koža je prekrita z raznimi bakterijami (več kot 100 različnih vrst) in glivicami. Večina teh mikrobov je za nas dobra in pomaga v borbi s slabimi.
Milo in voda dobrim bakterijam pomagata v borbi s slabimi. Brez tega naša koža postane ranljivejša za različne infekcije in probleme z bakterijami, ki jih dobimo vsepovsod – na javnem prevozu, delovnem mestu, restavracijah itd., piše Business Insider.
Izogibanje prhanju škodi koži
Če se koža ne umiva, se na njej nabira umazanija in postane mastna. To je vzrok za zamašene pore in vnetja v obliki draženja.
Konstantno neprijeten vonj
Dokazano je, da je najintenzivnejša posledica netuširanja neprijeten vonj. Ne glede na količino aktivnosti človeško telo vedno proizvaja vonj, ki je eden od načinov izločanja toksinov iz telesa.
Brez skrbi uporabljajte prho vsak dan. Poskušajte pa se izogniti prepogosti uporabi gelov in agresivnih sredstev, svetujejo znanstveniki.