0 Deljenj 1594 Ogledov
iStock

Je lahko nega z oljem škodljiva za kožo?

23. February, 2018 5:00
1594 Ogledov

Veliko ljudi se sprašuje, če je svojo kožo res koristno negovati z različnimi olji in za kateri tip kože so olja pravzaprav primerna. Za začetek je treba vedeti, da je za zdravo kožo najbolj ključna uravnotežena kakovostna prehrana in zdrav življenjski slog.

Če želite kožo dodatno nahraniti in negovati, boste z le nekaj kapljicami olja za obraz vsekakor opravili veliko in vaša koža bo videti bolje. Problem nastane, ker so za različne tipe kože primerna različna olja. S pretiravanjem pa lahko koži povzročite več škode kot koristi.

To so vrste olj, ki jih ljudje najbolj pogosto uporabljajo, pa so morda za vaš tip kože preveč agresivna.

Oljčno olje

Eno najbolj priljubljenih olj v naših krajih je primerno za suho kožo, saj se zelo težko absorbira v v kožo. Pri ljudeh z mastno kožo pa bo povzročalo mozolje in morda celo osip. V poletnih dneh ga pogosto uporabljamo, da bi lepše porjaveli ampak to ni najboljša ideja. Ne le, da oljčno olje ne vsebuje zaščitnega faktorja, temveč pogosto povzroči nastanek mozoljev na hrbtu in na območju dekolteja.

Kokosovo olje

Vedno bolj priljubljeno v domači kozmetiki, saj naj bi reševalo različne težave s kožo. Vendar vsebuje komedogene sestavine, to so tiste, ki naj bi mašile pore. Večini, to sicer ne škodi, vendar se mu morate izogibati vsi tisti, ki imate že sicer težave z mozolji.

Kokosovo olje tudi precej izsuši kožo, zato ga pri suhih tipih kože ne uporabljajte ali pa ga uporabite v kombinaciji z jojobo, avokadom in grozdjem, s čimer boste kožo nahranili. Kokosovemu olju se morajo izogibati tudi alergiki, saj jim pogosto povzroči izpuščaje. Če se s tem oljem še niste namazali je treba najprej narediti preizkus. Majhno količino nanesite na podlaket in počakajte deset minut. Če koža ostane nespremenjena, je vse v redu.

Mineralno olje

Mineralna olja so zelo pogosta, ko gre za nego kože in obraza. Vendar kože ne nahranijo, saj v sebi nimajo naravnih hranil. Hkrati obstaja možnost, da vsebujejo toksine, ki bi lahko bili tudi rakotvorni. Mineralna olja so namreč stranski produkt destilacije surove nafte, sestavljena iz parafinov. Če boste v svoji kozmetiki med prvimi tremi sestavinami našli oznake kot so: paraffin, petroleum, mineral oil in podobne, se tem izdelkom raje izognite.

Več iz te kategorije