Srednjeveški, prelepi in polni ljudi, mestni trgi predstavljajo glavno atrakcijo za vse turiste in tamkajšnje prebivalce, hkrati pa je tudi idealno mesto za druženje.
Ni pomembno, če so veliki ali majhni, trgi so srce vsakega mesta. Tu se odvijajo razni glasbeni koncerti, kulturni dogodki, sejmi, polno je restavracij, lokalov … Seveda ne manjka spomenikov, ki opisujejo zgodovino naroda, mesta in trga.
Če vam radovednost ne da miru, si preberite spodaj, katere svetovne mestne trge si je vredno ogledati.
Grand Place – Bruselj
Bruselj ponuja “Grand Place” – Veliki trg, obkrožen s trgovinami Breadhouse, mestno hišo in nekdanjimi kraljevimi dvoranami, ki so vedno polne turistov.
Vaclavske namesti – Praga
Srednjeveška in romantična Praga lahko vsakemu turistu, ki se sprehaja po njenih ulicah, ponudi marsikaj. Skoraj vsak obišče Staromestni trg (Staroměstské náměstí), ki se nahaja med Vaclavskim trgom in Karlovim mostom.
Trg Svetega Marka – Benetke
Trg se imenuje »Piazza San Marco«, tako ga je imenoval že Napoleon. Glavni beneški trg predstavlja enega od najbolj obiskanih krajev na Stari celini.
Glavni mestni trg – Krakov
Trg leži v samem centru starega mestnega dela Krakova. Glavni trg predstavlja največje srednjeveško mesto v Evropi, katerega zgodovina sega v 13. stoletje.
Times Square – New York
Ikona mesta, ki nikoli ne spi, je znani Times Square, ki leži tam, kjer se sekata Broadway in Sedma avenija. Na tem trgu so ogromni plakati z reklamami, osvetljenimi z LED lučmi, ki jih pozna ves svet.
Trg Svetega Petra – Rim
Povezuje Vatikan in Rim in se nahaja pred baziliko Svetega Petra, svetnika, ki dolguje svoje ime apostolu in prvemu katoliškemu papežu.
Jemaa el-Fnaa – Marakeš
Še en unikaten in impresiven mestni trg, na katerem je tudi znana tržnica. Nahaja se v Marakešu in neprestano navdušuje turiste iz vseh koncev sveta.
Rdeči trg – Moskva
Je najslavnejši in hkrati osrednji trg v Moskvi, ki ločuje Kremelj od stare trgovske četrti Kitaj-gorod. Na trgu stoji Leninov mavzolej, Državni muzej zgodovine in znamenita Katedrala Vasilija Blaženega.