0 Deljenj 2151 Ogledov
Facebook

Se je danes zgodil Kemis 2? Ljudje javljajo, da cel Maribor smrdi po plastiki, Gošnik: “Dioxini, furani in benzeni. Vse rakotvorno.”

2. March, 2020 21:37
2151 Ogledov

“Cel Maribor že smrdi,” na Facebooku javlja Nataša, ki je ob posnetku zapisala, da je veter smrad prinesel tudi v predel Studenci.

Cel Maribor že smrdi… Zdaj je zapihalo še k nam na Studence

Gepostet von Nataša Ozim am Montag, 2. März 2020

Da so gorele same rakotvorne snovi, je na omrežju Twitter opozoril Vane Gošnik, nekdanji poslanec Zelenih in dolga leta vodja ekoloških civilnih pobud.

Po prvih podatkih je danes gasilo 230 gasilcev, situacija pa spominja na maj 2017, ko je na Vrhniki gorela kemična tovarna Kemis.

Policijska uprava Maribor je dopoldne obveščala, da so bili “ob 12.44 obveščena o požaru, ki je izbruhnil v podjetju Surovina v Mariboru. Na kraj smo bili takoj napoteni gasilci in policisti, ki ob tem pozivamo ljudi, naj se zaradi gostega dima ne zadržujejo na prostem, naj zaprejo vsa okna in vrata, ter naj se umaknejo s pločnikov in cestišč in tako omogočijo delo interventnim službam.”

[POŽAR V MARIBORU ??] Zaprite okna, ne zadržujte se na prostem in ne ovirajte dela interventnih služb…

Gepostet von Policijska uprava Maribor / Police Directorate Maribor am Montag, 2. März 2020

Prve informacije, so sporočali iz PU Maribor, “kažejo na to, da gori v skladišču predelanih bioloških odpadkov, velikosti okoli 50 x 70 m. Gasilci so požar omejili, vendar ga še gasijo. Nevarnosti za okoliške stavbe ni več, saj imajo gasilci požar pod nadzorom. Po doslej zbranih podatkih ni bil nihče poškodovan.”

 

Iz mariborske občine so prek Facebook sredi dne ljudji pozvali, naj zapirajo okna. Novejših informacij ni.

Okoli 12.40 je zagorelo na območju industrijskega objekta za predelavo odpadkov na Teznem.Na objekt so bili napoteni…

Gepostet von Mestna občina Maribor am Montag, 2. März 2020

Policisti so poročali, da so “omejili dostop do kraja požara. Ta je dovoljen samo interventnim službam. Vseeno pa se na dovoznih poteh in v okolici kraja požara zbirajo radovedneži, ki pa s tem ovirajo delo gasilcev. Zato pozivamo ljudi, ki tam niso zaradi gašenja, naj se umaknejo s pločnikov in cestišč in naj ne ovirajo dela interventnih služb. Predvsem gasilci so na nujnih vožnjah, saj morajo s cisternami dovažati vodo za gašenje.”

Po prvih nestrokovnih ocenah PU Maribor je nastalo za okoli 3 milijone evrov materialne škode.

Zanimivo, če boste skušali klikniti na objavo, ki jo je 15. maja 2017 delil državni Siol, boste ugotovili, da vsebina ni več dostopna.

Več iz te kategorije